понеділок, 6 березня 2017 р.

5 технологічних трендів, які змінять світ у цьому році





Навряд чи ви будете сумувати за 2016 роком. Занадто важким він був і занадто багато поганих новин приніс. Проте, не можна заперечувати, що в минулому році ми стали свідками кількох суттєвих змін на технологічному горизонті. По-перше, саме в 2016 році з тріумфом повернулася віртуальна реальність. По-друге, віртуальні помічники почали переселятися з смартфонів в будинку користувачів. Нарешті, технології розумного будинку по-справжньому розцвіли саме в 2016.
Від 2017 теж варто чекати важливих змін. Ось 5 трендів, які істотно змінять світ технологій до кінця цього року.

Інтернет речей і смерть хаба
Проект розумного будинку від Honda
Багато експертів очікували, що інтернет речей зробить прорив в 2016. Чи не зробив. Почасти через проблеми з сумісністю і централізацією.
Всі існуючі на даний момент пристрої розумного будинку розраховані на підключення до якогось центрального пристрою, розумному хабу. Кілька років тому така модель здавалося ідеальної, але сьогодні її ставлять під сумнів. Справа в тому, що не всі смарт-хаби на ринку сумісні з усіма смарт-пристроями. Наприклад, лампочки Philips Hue відмовляються працювати з хабом Iris від Lowe. Крім того, варто хабу вийти з ладу, як розумний будинок летить під три чорти цілком.
Розробники врахували всі ці недоліки. Зараз вони займаються розробкою інших моделей. Передбачається створювати розумні пристрої, які будуть підключатися один до одного, створюючи гнучку мережу. Стандартним підключенням, ймовірно, залишиться Wi-Fi. Але також можливо, що завдяки чіпу W1 від Apple на передній план вийде Bluetooth.
Загалом, до кінця року інтернет речей має реальний шанс стати мейнстрімом.

Штучний інтелект і автоматизація всюди
В динаміці Google Home живе штучний інтелект
Автоматизація – явище не нове, але в 2017 році вона вийде на новий рівень. Чат-боти і штучний інтелект практично повністю витіснять людини зі сфери швидкого онлайн-обслуговування.
Все більше робочих місць також буде автоматизовано. Штучний інтелект навчиться обслуговувати клієнтів в закладах фастфуду. Почнуть набирати популярність автоматичні кіоски та автоматизовані кафе. Вже в кінці минулого року ми стали свідками запуску першого автоматизованого продуктового магазину . До кінця 2017 таких закладів стане набагато більше.

Популярна синтетична їжа
М’ясо в цьому гамбургері штучне
Технологічні експерти все частіше замислюються про проблему світового продуктової кризи.
 На їхню думку, рішенням може стати синтетична їжа. Яскравий приклад такого рішення – розчинний порошок сойлент, що містить в собі всі необхідні поживні речовини в оптимальних пропорціях.
 Експериментатори з Кремнієвої долини харчувалися виключно
Сойлент протягом декількох місяців, при цьому їх здоров’я нітрохи не погіршився.
На жаль, в минулому році компанія Soylent зіткнулася з проблемою – новий склад її порошку став викликати у людей нудоту . Проте, за словами експертів, ця проблема вирішувана.
Ще один хороший приклад – компанія Beyond Meat, яка намагається створити синтетичний аналог м’яса, ні смаком, ні текстурою відрізнити від м’яса натурального.
Загалом, світ технологій всерйоз зайнявся розробкою нового раціону для людства. У 2017 році ми побачимо, як нові незвичайні синтетичні продукти набирають популярність.

Розуміння кордонів між фізичним і цифровим світом
Pokemon Go – хіт 2016. Але ніколи не грайте в нього за кермом!
Віртуальна реальність – відмінна іграшка для геймера, але ви не можете подорожувати по світу в шоломі. Інша справа – гарнітура доповненої реальності Google Glass. Але, як ми знаємо, цей продукт так і не став комерційно успішним.
Зате в минулому році ми стали свідками неймовірного успіху ігрового проекту Pokemon Go. Як показує практика, доповнена реальність відмінно поєднується зі смартфонами. Саме в цьому напрямку будуть розвиватися технології в 2017 році. Ми побачимо масу ігор, додатків і сервісів, орієнтованих на взаємодію з цифровим шаром реальності за допомогою смартфона. Межі між реальним світом і світом цифровим стануть кк ніколи розмитими.

3D-друк для всіх
Компактний 3D-принтер від компанії Monoprice
3D-принтери існують вже майже десять років, але лише зараз вони стають по-справжньому доступними для простого користувача. Ще пару років тому найдешевший 3D-принтер коштував близько $ 1000, і при цьому його потрібно було замовляти у вигляді окремого набору запчастин і збирати самостійно.
Сьогодні гідний домашній 3D-принтер можна купити за $ 200-300. А в цьому році ми побачимо ще більш дешеві моделі. Наприклад, 101Hero за $ 99 або PocketMaker 3D за $ 149.
До кінця року 3D-друк перестане бути нішевим гіковскіе захопленням і нарешті стане чимось по-справжньому масовим і доступним.

Немає коментарів:

Дописати коментар